Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Carex conica 'Variegata'  (Turzyca stożkowata)    rodz. Cyperaceae
ang. Dwarf variegated sedge, niem. Zwergsegge
  Stanowisko półcieniste Stanowisko wilgotne   żółty  brązowy  pstry  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 20 (40) cm,   pora kwitnienia: IV
      
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
15.06.2006 o godz. 19:18 BasiaK pisał(a):
Nie wiem, czemu uważa się tę turzycę za tak miniaturową - są mniejsze i jest kilka co najmniej porównywalnych wielkością. I druga uwaga - u mnie oczywiście na suchym, jakoś rewelacyjnie się nie rozrasta, ale się trzyma:)
29.11.2006 o godz. 22:34 anette pisał(a):
Chyba masz rację co do niezbyt dobrego znoszenia przez nią słońca. U mnie prezentuje się nędznie. Niemniej widziałam ją w częściowym ocienieniu w ogrodzie botanicznym w Dudlinie i też miaa poprzysuszane liście i ogólnie wyglądała nieciekawie. Czyli grają role też inne czynniki - gleba? odczyn?
29.11.2006 o godz. 23:01 BasiaK pisał(a):
Odczyn mam zbliżony do obojętnego, nawożone nie jest, sucho naprawdę przeraźliwie (korzenie starych świerków - parę m od korony). Podłoże - żółtawy, dość ciężki ił, zbity, niespecjalnie przepuszczalny. Troszeczkę blaknie, ale naprawdę nie jest najgorzej.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.10 sekund