Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Tradescantia x andersoniana 'Osprey'  (Trzykrotka Andersona)    rodz. Commelinaceae
ang. Spiderwort, niem. Dreismasterblume
  Stanowisko półcieniste Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża obojętny  biały  niebieski  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 50-60 cm,   pora kwitnienia: V-IX
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
01.07.2006 o godz. 16:00 milka pisał(a):
Czy ten niebieski cień (u mnie raczej fioletowa smuga) bieleje zbiegiem czasu aż do całkowitego zaniku pod koniec egzystencji kwiatu ?
12.12.2006 o godz. 1:35 Harryangel pisał(a):
Ten niebieski cień bierze się z ciemnofioletowego zabarwienia włosków pokrywających nitki pręcików, co daje efekt ciemnego oczka, Same płatki są czysto białe. Trzykrotki o takim zestawieniu barw (jak też z niebieskim paskiem wzdłuż płatków) trafiają się często wśród samosiewek. Ale sama nazwa "Osprey" może być z pewnością odnoszona tylko do egzemplarzy rozmnożonych wegetatywnie z roślin pochodzących od tej pierwszej pod tą nazwą opisanej.
12.12.2006 o godz. 19:31 Katarzyna Tkaczyk pisał(a):
Moim zadniem Osprey ma niebieskie (nazwałabym je niebieskofioletowymi, ale to juz indywidualna sparwa) smugi na płatkach. Ktoś z nas się myli.... źle byłoby wprowadzać użytkowników w błąd.
23.01.2007 o godz. 10:54 Harryangel pisał(a):
Polecam tę stronę .  Tu jest właśnie trzykrotka "Osprey", można ją sobie dokładnie obejrzeć i ocenić. Zawsze jest przecież pod ręką Google-Grafika i w razie wątpliwości można sprawdzić.
23.01.2007 o godz. 20:12 BasiaK pisał(a):
No teraz to już mnie rozśmieszyłeś do rozpuku :) :) :)
23.01.2007 o godz. 20:21 Katarzyna Tkaczyk pisał(a):
Przecież widać jak na dłoni, że tam wiszą jakieś pomieszane odmiany. Gdybym nie 'odpalała' Google-grafika, to nie miałabym watpliwości, że Osprey ma białe kwiaty z wyraźnymi smugami na płatkach, tak jak moja w moim ogrodzie.
Właśnie m.in ta strona mi zamąciła, niestety.
Pozstaje mieć nadzieję, że zajrzy tu ktoś znający się na bylinach i rozwieje moje watpliwości.
23.01.2007 o godz. 22:35 marta pisał(a):
Przepraszam, mój opis był nieprecyzyjny - poprawiłam go właśnie.
Wg encyklopedii RHS Brickella'a i encyklopedii bylin RHS Rice'a odmiana ma kwiaty białe i niebieskie pręciki (na fotografii są fioletowawe).  Jedynie na brzegach płatków jest bardzo, bardzo deliktany cień, prawdopodobnie są to włoski jak napisał Harryangel.
Zdjęcia z obu encyklopedii znacznie różnią się od zdjęcia Kasi.
23.01.2007 o godz. 22:39 marta pisał(a):
"Kwiaty białe, z lekko niebieskimi nasadami płatków i niebieskimi pylnikami" - to cytat z Marcinkowskiego.
23.01.2007 o godz. 22:50 BasiaK pisał(a):
A z kolei zdjęcia z sieci - z różnych niezłych szkółek - pokazują jednak smugowanie, ale w różnym stopniu zaawansowania. Bez jakiegoś opisu rejestrowego chyba się z tego nie wybrnie.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.02 sekund