Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Tradescantia x andersoniana   (Trzykrotka Andersona?)    rodz. Commelinaceae
ang. Spiderwort, niem. Dreismasterblume
  Stanowisko półcieniste Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża obojętny  biały  czerwony  różowy  niebieski  fioletowy  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 50-100 cm,   pora kwitnienia: V-IX
      
      
Poniższe zdjęcia przedstawiają niezidentyfikowane odmiany/zmienność taksonu
  
      
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
19.09.2006 o godz. 21:58 kaitou pisał(a):
sadzonki w ziemi czy w wodzie?
19.09.2006 o godz. 22:18 marta pisał(a):
Szczerze mówiąc w wodzie nie próbowałam. Jednak ta trzykrotka łatwo sie dzieli, szybko też przyrasta i imho jest to najlepszy sposób na otrzymanie nowych roślin.
19.09.2006 o godz. 22:37 BasiaK pisał(a):
U mnie się jeszcze sieje, dość obficie i zupełnie niepożądanie.
19.09.2006 o godz. 22:49 teresar pisał(a):
Też mam inwazję samosiejek , ciekawe jakie kolory wyjdą .
19.09.2006 o godz. 22:54 teresar pisał(a):
Bardzo latwo ukorzenia się z kawałkow wetkniętych w ziemię , nawet bez ukorzeniacza , można też w wodzie . To chyba najszybsza roślina w wypuszczaniu korzeni .
25.10.2006 o godz. 23:32 teresar pisał(a):
Po przycięciu powtarza kwitnienie .Pażdziernik jeszcze kwitnie .
12.12.2006 o godz. 1:30 Harryangel pisał(a):
U mnie z samosiewu kolory od niemal granatowego poprzez najrozmaitsze odcienie fioletu i lila, jasnobłękitne, różowe aż po białe z niebieskim "oczkiem" (jak "Osprey") oraz czysto białe. Kwiaty mniejsze lub większe, nawet do ok. 5 cm średnicy, część kwiatów o zwielokrotnionej liczbie płatków, a nawet parę wręcz półpełnych. A to wszystko pochodzi z nasion czterech egzemplarzy: jeden fioletowy, trzy jasnolilaróżowe (niech diabli porwą firmę Florexpol - takie mi przysłała zamiast trzech w różnych kolorach. Warto eksperymentować, bo wychodzą ciekawe kształty i kolory.
24.01.2007 o godz. 20:48 BasiaK pisał(a):
Jeszcze parę uwag:
roślina z gatunku "pancernych", ostatnie siewki znalazłam kilkanaście metrów od matecznych roślin (pewnie zawędrowały z kompostem), ale w pełnym słońcu i na całkowicie suchym miejscu. Ona zniesie wszystko i w dodatku odrasta z każdego, mawet najmniejszego kawałeczka korzenia zostawionego w glebie. Do tego przyciąga ślimaki jak magnes. U mnie zaliczam ją do roślin inwazyjnych, przekształcających się z ozdobnych w niechciane chwasty. Chyba jest za to dobra do dużych ogrodów, któych właściciele nie mają dużo czasu na grzebanie - faktem jest, że duże kępy trzykrotek nie "przepuszczą" innych chwastów.
15.02.2009 o godz. 12:01 wiola pisał(a):
Faktem jest, że dość inwazyjnie się rozmnaża, ale za to cieszy oko długim i ciągłym kwitnirnirm. Trzeba tylko znależź dla niej odpowiednie miejsce, aby nie przeszkadzała innym sąsiadującym roślinom
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.02 sekund