Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Clematis tangutica   (Powojnik tangucki)    rodz. Ranunculaceae
ang. Golden Clematis, niem. Goldwaldreben
  Stanowisko słoneczne Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża obojętny  żółty  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 3 m,   pora kwitnienia: VI - VII
  
      
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
28.09.2006 o godz. 14:06 kalina pisał(a):
Mój powjnik tangucki kwitnie dwa razy w roku.Teraz właśnie kwitnie drugi raz i jest obsypany kwiatami.Drugie kwitnienie jest bardzo obfite.Pozdrawiam wszystkich miłośników klematisów i życzę powodzenia w uprawie.Kalina
18.11.2006 o godz. 1:16 Harryangel pisał(a):
Nie należy go silnie ciąć wiosną, ponieważ pędy kwiatonośne wyrastają z pąków na jednorocznych pędach. Silnie przycięty nie zakwitnie. Wiosną należy jedynie usunąć zeszłoroczne szypułki kwiatowe i gałązki uschnięte lub uszkodzone. Co jakiś czas trzeba go odmłodzić, bo ogałaca się od dołu.
18.11.2006 o godz. 8:11 BasiaK pisał(a):
Ciekawe, tnę mój powojnik co roku wiosną tuż przy ziemi. Co roku obsypany jest niesłychanie silnie kwiatami, a w tej chwili "kulkami" nasion z puchem lotnym (zresztą, widać na zdjęciu).
18.11.2006 o godz. 9:33 teresar pisał(a):
Mój nie przycinany , tylko wiosenne oczyszczanie i ogołocił się od dolu .Szpetny tak byl że zasilil kompost . Posadzony nowy będzie przycinany ostro co wiosny . 
19.11.2006 o godz. 8:27 GabiS pisał(a):
Sieje się b. dobrze:) Siewki b. szybko się rozrastają. Mój nie cięty wiosną, też brzydko się ogołocił ale mam dylemat co zrobić, bo szpaki założyły w nim gniazdo.
27.01.2011 o godz. 18:47 mariam pisał(a):
Koniecznie trzeba przyciąć wczesną wiosną na ok. 25cm od ziemi (a może nawet niżej); robię tak co roku i praktycznie kwitnie bardzo obficie prawie przez całe lato i rośnie bardzo intensywnie. Dosłownie cały w kwiatach, polecam!!!!!!
27.01.2011 o godz. 20:12 marta pisał(a):
Ale to jest przecież w opisie: cięcie: silne wczesną wiosną;
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund