Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Gentiana alpina   (Goryczka alpejska)    rodz. Gentianaceae
ang. Alpine Gentian, niem. Alpen Enzian
  Stanowisko słoneczne Stanowisko suche Odczyn podłoża kwaśny  niebieski  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 5-7 cm,   pora kwitnienia: VI-IX
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
14.08.2013 o godz. 7:33 BasiaK pisał(a):
Odnośnie zdjęć, które moim zdaniem nie są do końca charakterystyczne, zacytuję fragment wypowiedzi uprawiającego: "[...] zdjęcie z końcówką 42919 wyraźnie pokazuje że szypułka jest prawie zerowa (może 1 do 2 mm) i przez co kwiat jest podręcznikowo siedzący. [...] wszyscy hodowcy goryczek wiedzą o tym ,że liście (mówimy o liściach rozetowych) w czasie wegetacji zmieniają się, i dlatego klucz z Flora Europa (cecha - liście trochę dłuższe niż szersze) staje się drugorzędną cechą. Ważne jest aby były eliptyczne."
06.11.2013 o godz. 10:50 titi pisał(a):
Bardziej precyzyjnie sprawa wygląda tak: w okresie spoczynku liście rozetowe wyglądają "regulaminowo", natomiast w czasie kształtowania się łodygi kwiatowej ( nawet tej mikro niewidocznej bo mamy do czynienia z sekcją" bezłodygową")wyrastają liście łodygowe przekształcające się , by jako wierzchołkowe upodobnić się do działek kielicha. Właśnie te liście łodygowe, ciągle tkwiące w pąku rozety robią wrażenie zmieniających się liści rozetowych, a w miarę wzrostu nawet je zasłaniają. Próbowałem możliwie w klarowny sposób wyjaśnić tę pozorną zmianę liści.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund